SYLIMAROL


Podmiot odpowiedzialny: Poznańskie Zakłady Zielarskie „Herbapol” S.A.

PORÓWNAJ CENY W APTEKACH ONLINE


OPIS DZIAŁANIA LEKU / WSKAZANIA

Sylimarol jest tradycyjnym produktem leczniczym roślinnym do stosowania w określonych wskazaniach, wynikających wyłącznie z jego długotrwałego stosowania.

Stosowany jest wspomagająco w stanach rekonwalescencji po toksyczno-metabolicznych uszkodzeniach wątroby spowodowanych m.in. czynnikami toksycznymi (np. alkohol, środki ochrony roślin) oraz w niestrawności (wzdęcia, odbijania) po spożyciu ciężkostrawnych pokarmów. Wspomagająco w dolegliwościach występujących po przebyciu ostrych i przewlekłych chorób wątroby.


Ważne!! Informacje zawarte na www.baza-lekow.com.pl (w tym zawarte w załączonych ulotkach dla pacjenta oraz charakterystykach produktu leczniczego), przeznaczone są tylko do celów orientacyjnych. Najświeższe informacje od producentów leków, znajdują się w ulotce dołączonej do opakowania. Dokładamy wszelkich starań, aby informacje zawarte w serwisie były aktualne i prawidłowe. Jeżeli zaobserwujecie Państwo niezgodności, bardzo prosimy poinformowanie nas o tym fakcie, poprzez przesłanie maila na adres [email protected]

SKŁAD LEKU

Substancjami czynnymi leku są:
50 mg wyciągu suchego z łuski ostropestu plamistego (Silybi mariani fructus extractum siccum DER 20-34:1. ekstrahent – metanol 90%).

Substancja pomocnicza dodana do wyciągu: benzoesan sodu

Ponadto lek zawiera substancje pomocnicze: glukozę, skrobię ziemniaczaną, sacharozę, talk, magnezu stearynian, gumę arabską, mieszaninę wosku pszczelego białego i wosku Carnauba (Capol 1295), indygotynę E132 oraz żółcień chinolinową E104.

STOSOWANIE / DAWKOWANIE

SYLIMAROL 35 mg
Dorośli i młodzież powyżej 12 roku życia: 3 razy dziennie 2 tabletki po jedzeniu, o ile lekarz nie zaleci inaczej.

Lek wymaga systematycznego stosowania przez około 2-4 tygodnie.

SYLIMAROL 70 mg
Dorośli i młodzież powyżej 12 roku życia: 3 razy dziennie 1 tabletkę po jedzeniu, o ile lekarz nie zaleci inaczej.
Lek wymaga systematycznego stosowania przez około 2-4 tygodnie.

Jeśli dolegliwości nasilą się lub nie ustąpią należy
skontaktować się z lekarzem, który może przedłużyć leczenie do np. 6 miesięcy.. Podczas terapii należy unikać środków szkodliwych dla wątroby.

Ze względu na brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania, nie zaleca się stosowania leku u dzieci do
12 roku życia.

PRZEDAWKOWANIE

Brak danych o objawach przedawkowania.

JEDZENIE I PICIE

Nie dotyczy.

CIĄŻA

Ze względu na brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania, nie należy stosować preparatu w czasie ciąży i karmienia piersią.

ZAPOZNAJ SIĘ ZE SZCZEGÓŁOWYMI INFORMACJAMI NA TEMAT TEGO LEKU

POBIERZ ULOTKĘPOBIERZ CHARAKTERYSTYKĘUlotka leku jest specjalną informacją skierowaną do pacjentów, zatwierdzoną w procesie dopuszczenia do obrotu, dołączoną do opakowania produktu leczniczego.

Ulotka leku zawiera najważniejsze informacje dotyczące leku, z którymi należy zawsze zapoznać się przed zażyciem jakiegokolwiek preparatu. Ulotkę powinno się każdorazowo zachować wraz z opakowaniem w razie potrzeby ponownego przeczytania.

Rozpoczynając przyjmowanie leku, należy przeczytać uważnie całą ulotkę. Ulotka zawiera informacje o tym, czym jest dany lek, w jakim celu się go stosuje i jakie substancje zawiera.

Ważne, by szczegółowo sprawdzać takie informacje jak: wskazania do stosowania, sposób przyjmowania i przechowywania, dawkowanie, wpływ leku na prowadzenie pojazdów i maszyn, a także datę ważności. W ulotce znajdziemy także również o przeciwwskazaniach, stosowaniu leku podczas ciąży i karmienia piersią.

Należy pamiętać, że wszystkie leki przynoszą skutki uboczne i mogą wchodzić w interakcje z innymi środkami.

Charakterystyka produktu leczniczego (Ch.P.L.) stanowi zgodnie z przepisami element wniosku o dopuszczenie do obrotu produktu leczniczego. Dokument ten zawiera specjalistyczne informacje na temat danego produktu leczniczego. Informacje te są przeznaczone tylko dla wykwalifikowanego personelu medycznego (lekarze, farmaceuci).

Oprócz informacji, zawartych w ulotce przeznaczonej dla pacjenta, w charakterystyce produktu leczniczego leczniczego znadują się: właściwości farmakologiczne obejmujące właściwości farmakodynamiczne, farmakokinetyczne i przedkliniczne dane o bezpieczeństwie.

Opinia o “SYLIMAROL

  1. Ferdek K. pisze:

    Stary dobry Sylimarol oparty chyba na ziółkach. Przypomina mi czasy dzieciństwa. Mam podawała mi te zielone tabletki jak bolał brzuszek. :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.ZNAJDŹ INFORMACJE O PREPARACIE