BAZA LEKARSTW, DAWKOWANIE, PRZYJMOWANIE LEKU Baza Leków na Facebook Baza Leków na Google+


SYLIMAROL

Podmiot odpowiedzialny: Poznańskie Zakłady Zielarskie „Herbapol” S.A.OPIS DZIAŁANIA LEKU / WSKAZANIA

SKŁAD LEKU

STOSOWANIE / DAWKOWANIE

PRZEDAWKOWANIE

JEDZENIE I PICIE

CIĄŻA (OSTRZEŻENIA)

ULOTKA DLA PACJENTA

CHARAKTERYSTYKA (DLA LEKARZY)

PODZIEL SIĘ SWOJĄ OPINIĄ NT. LEKU

OPIS DZIAŁANIA LEKU / WSKAZANIA

Sylimarol jest tradycyjnym produktem leczniczym roślinnym do stosowania w określonych wskazaniach, wynikających wyłącznie z jego długotrwałego stosowania. Stosowany jest wspomagająco w stanach rekonwalescencji po toksyczno-metabolicznych uszkodzeniach wątroby spowodowanych m.in. czynnikami toksycznymi (np. alkohol, środki ochrony roślin) oraz w niestrawności (wzdęcia, odbijania) po spożyciu ciężkostrawnych pokarmów. Wspomagająco w dolegliwościach występujących po przebyciu ostrych i przewlekłych chorób wątroby.

SKŁAD LEKU

Substancjami czynnymi leku są: 50 mg wyciągu suchego z łuski ostropestu plamistego (Silybi mariani fructus extractum siccum DER 20-34:1. ekstrahent – metanol 90%). Substancja pomocnicza dodana do wyciągu: benzoesan sodu Ponadto lek zawiera substancje pomocnicze: glukozę, skrobię ziemniaczaną, sacharozę, talk, magnezu stearynian, gumę arabską, mieszaninę wosku pszczelego białego i wosku Carnauba (Capol 1295), indygotynę E132 oraz żółcień chinolinową E104.

STOSOWANIE / DAWKOWANIE

SYLIMAROL 35 mg
Dorośli i młodzież powyżej 12 roku życia: 3 razy dziennie 2 tabletki po jedzeniu, o ile lekarz nie zaleci inaczej. Lek wymaga systematycznego stosowania przez około 2-4 tygodnie.

SYLIMAROL 70 mg
Dorośli i młodzież powyżej 12 roku życia: 3 razy dziennie 1 tabletkę po jedzeniu, o ile lekarz nie zaleci inaczej. Lek wymaga systematycznego stosowania przez około 2-4 tygodnie.

Jeśli dolegliwości nasilą się lub nie ustąpią należy skontaktować się z lekarzem, który może przedłużyć leczenie do np. 6 miesięcy.. Podczas terapii należy unikać środków szkodliwych dla wątroby. Ze względu na brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania, nie zaleca się stosowania leku u dzieci do 12 roku życia.

PRZEDAWKOWANIE

Brak danych o objawach przedawkowania.

JEDZENIE I PICIE

Nie dotyczy.

CIĄŻA

Ze względu na brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania, nie należy stosować preparatu w czasie ciąży i karmienia piersią.


ULOTKA DLA PACJENTA

Wystąpił problem
Ulotka do leku - 35 mg, tabletka drażowana
Wystąpił problem
Ulotka do leku - 70 mg, tabletka drażowana

CHARAKTERYSTYKA (DLA LEKARZY)

Wystąpił problem
Charakterystyka leku - 35 mg, tabletka drażowana
Wystąpił problem
Charakterystyka leku - 70 mg, tabletka drażowanaINFORMACJA OKAZAŁA SIE PRZYDATNA ?
ZACHĘCAMY DO POLUBIENIA NAS NA FACEBOOKOPINIE O LEKARSTWIE

BRAK KOMENTARZY
*PODPIS:
EMAIL:
Zawiadom mnie o nowych komentarzach na stronie
Ukryj email
*TEKST: