1. STRONA GŁÓWNA
  2. AKTUALNOŚCI
  3. LEKI TEMATYCZNIE
  4. ZNAJDŹ LEKARZA
  5. FORUM
  6. KONTAKT
Baza Leków - ulotki, opinie, informacja o leku


SZUKASZ INNEGO LEKARSTWA LUB SUPLEMENTU ?
SKORZYSTAJ Z NASZEJ WYSZUKIWARKI PREPARATÓW FUNKCJONUJĄCEJ W RAMACH SERWISU

DESMOXAN

Podmiot odpowiedzialny: Fabryka Leków Sp. z o.o.OPIS DZIAŁANIA LEKU / WSKAZANIA

SKŁAD LEKU

STOSOWANIE / DAWKOWANIE

PRZEDAWKOWANIE

JEDZENIE I PICIE

CIĄŻA (OSTRZEŻENIA)

ULOTKA DLA PACJENTA

CHARAKTERYSTYKA (DLA LEKARZY)

PODZIEL SIĘ SWOJĄ OPINIĄ NT. LEKU

OPIS DZIAŁANIA LEKU / WSKAZANIA

Lek Desmoxan zawiera substancję czynną~ cytyzynę, której działanie podobne jest do nikotyny. Cytyzyna stopniowo wypiera nikotynę z organizmu. Dzięki temu zmniejsza się uzależnienie od nikotyny i możliwe jest odzwyczaj enie od palenia tytoniu bez objawów abstynencji (głodu nikotynowego). Wskazania do stosowania Lek stosuje się W leczeniu uzależnienia od nikotyny. Stosowanie leku Desmoxan pozwala na uzyskanie stopniowego zmniejszenia zależności organizmu od nikotyny i odzwyczajenie od palenia tytoniu bez Objawów odstawienia nikotyny. Końcowym celem stosowania leku Desmoxan jest trwałe zaprzestanie używania produktów zawierających nikotynę.

SKŁAD LEKU

Substancją czynną leku jest cytyzyna. Jedna kapsułka twarda zawiera 1,5 mg cytyzyny (Cyrisz'num). - Pozostałe składniki to: celuloza mikmkrystaliczna, skrobia kukurydziana, krzemionka koloidalna bezwodna, stearynian magnezu. Skład kapsułki twardej: dwutlenek tytanu, indygotyna, żelatyna.

STOSOWANIE / DAWKOWANIE

Lek ten należy zawsze stosować zgodnie z opisem W ulctce dla pacjenta lub Według wskazań lekarza, lub farmaceuty. W razie Wątpliwości należy zwrócić się do lekarzaV lub farmaceuty. Zalecane dawkowanie Przez 3 pierwsze dni należy stosować po 1 kapsułce co 2 godziny (6 kapsułek na dobę). Jednocześnie należy stopniowo zmniejszać liczbę Wypalanych papierosów. Jeśli leczenie nie dało efektów i pacjent nadal odczuwa potrzebę palenia tytoniu, należy przerwać przyjmowanie leku Desmoxan. Leczenie można rozpocząć ponownie w ciągu 2 do 3 miesięcy.

PRZEDAWKOWANIE

W razie przyjęcia większej niż Zalecana dawki leku należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. Mogą Wystąpić objawy przedawkowania, takie jak: nudności, Wymioty, przyspieszenie pracy serca, podwyższenie ciśnienia tętniczego krwi, zaburzenia Oddychania, zwężenie źrenic, obniżenie ciśnienia tętniczego krwi, zwolnienie czynności serca, duszność, niewydolność oddechowa, śpiączka.

JEDZENIE I PICIE

Brak informacji na temat związku stosowania leku Desmoxan z jedzeniem i piciem.

CIĄŻA

Nie wolno stosować tego leku w ciąży i w okresie karmienia piersią.


ULOTKA DLA PACJENTA

Wystąpił problem
Ulotka do leku - 1,5 mg kapsułki twarde

CHARAKTERYSTYKA (DLA LEKARZY)

Wystąpił problem
Charakterystyka leku - 1,5 mg kapsułki twardeOPINIE O LEKARSTWIE

Aśka77
17 marca 2014, 08:43
Żadne tabletki - tylko silna wola!!
*PODPIS:
EMAIL:
Zawiadom mnie o nowych komentarzach na stronie
Ukryj email
*TEKST:
 
 Serwis www.baza-lekow.com.pl jest zbiorem przydatnych informacji o lekarstwach. Głównym założeniem powstania serwisu, było umożliwienie szybkiego dostępu do informacji na temat lekarstwa w przypadku np. zagubienia lub zniszczenia ulotki załączonej przez producenta leku. Żaden serwis internetowy nigdy nie zastąpi wizyty u lekarza i konsultacji ze specjalistą. Zamieszczone materiały (w szczególnośœci ulotki) są powszechnie dostępne na stronach Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Ulotki informacyjne o lekach przeznaczone są tylko do celów orientacyjnych. Najświeższe informacje od producentów leków znajdują się w ulotce dołączonej do opakowania. www.baza-lekow.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za informacje zawarte w załączonych dokumentach.