BAZA LEKARSTW, DAWKOWANIE, PRZYJMOWANIE LEKU Baza Leków na Facebook Baza Leków na Google+


APAP PRZEZIĘBIENIE HOT

Podmiot odpowiedzialny: US Pharmacia Sp. z o.o.
OPIS DZIAŁANIA LEKU / WSKAZANIA

Apap Przeziębienie Hot, proszek do sporządzania roztworu doustnego, to lek wieloskładnikowy, za- wierający paracetamol, kwas askorbowy oraz chlorowodorek fenylefryny. Wykazuje działanie przeciwgorączkowe, przeciwbólowe i udrożniające nos. Łagodzi objawy przeziębienia i grypy. Wskazaniem do stosowania leku jest krótkotrwałe łagodzenie objawów przeziębienia, grypy i zakażeń grypopodobnych, takich jak: gorączka, bóle głowy, gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe oraz objawów obrzęku błony śluzowej nosa występujących w przeziębieniu, grypie.

SKŁAD LEKU

1 saszetka zawiera: substancje czynne: paracetamol 650 mg kwas askorbowy 50 mg chlorowodorek fenylefryny 10 mg
substancje pomocnicze: sacharoza, kwas cytrynowy bezwodny, cytrynian sodu, aromat cytrynowy 87A069, aromat cytrynowy 875060, acesulfam K, aromat cytrynowy 501.476/AP0504, aromat cytrynowy 875928, aspartam, żół- cień chinolinowa

STOSOWANIE / DAWKOWANIE

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 1 saszetka co 4-6 godz. (maksymalnie 6 saszetek na dobę). Zawartość saszetki należy rozpuścić w szklance gorącej wody. W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.

PRZEDAWKOWANIE

Jeśli od przedawkowania nie upłynęła więcej niż 1 godzina należy sprowokować wymioty i skontaktować się z lekarzem. Mogą wystąpić objawy, takie jak nudności, wymioty, nadmierna potliwość, senność i ogólne osłabienie. Objawy te mogą ustąpić samoistnie, co jednak nie wyklucza rozwijającego się uszkodzenia wątroby. Mogą również wystąpić objawy takie jak drżenie, niepokój, bezsenność, zwiększenie ciśnienia tęt- niczego krwi, znaczne przyspieszenie częstości skurczów serca, bladość powłok, zatrzymanie moczu. W późniejszym okresie mogą pojawić się ból brzucha, żółtaczka.

JEDZENIE I PICIE

Pokarm nie zmniejsza wchłaniania leku.

CIĄŻA

Nie stosować w okresie ciąży. Nie stosować w okresie karmienia piersią. Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.


ULOTKA DLA PACJENTA

Wystąpił problem
Ulotka do leku - (650 mg + 50 mg + 10 mg)/saszetkę , proszek do sporządzania roztworu doustnego

CHARAKTERYSTYKA (DLA LEKARZY)

Wystąpił problem
Charakterystyka leku - (650 mg + 50 mg + 10 mg)/saszetkę , proszek do sporządzania roztworu doustnegoINFORMACJA OKAZAŁA SIE PRZYDATNA ?
ZACHĘCAMY DO POLUBIENIA NAS NA FACEBOOKOPINIE O LEKARSTWIE

BRAK KOMENTARZY
*PODPIS:
EMAIL:
Zawiadom mnie o nowych komentarzach na stronie
Ukryj email
*TEKST: